Számos különböző területen dolgozó cégnek tartunk idegen nyelvi órákat, egyéni és kis csoportos órákat is. A cégvezetők általában egyedül tanulnak, vagy más cégvezetőkkel együtt úgy nevezett mesterelme csoportokon belül (lásd: Mastermind Groups in English). A vállalkozások dolgozói közül van, aki egyedül tanul, vannak akik marketingesek egy-egy cégnél, és kettesével együtt tanulnak. Előfordul, hogy pénzügyesek tanulnak együtt kis csoportban (2-3-4 fő), de tapasztalatunk szerint a 2 fős órák sokkal hatékonyabbak. A jelenlegi adózási szabályok miatt több nyelviskola, illetve egyéni tanár nem tud céges ügyfeleket vállalni. Mi azonban továbbra is szívesen állunk céges ügyfeleink rendelkezésére.
“Az üzlet nem áll meg a magyar határnál.”
Business doesn’t stop at the borders.
Ahhoz, hogy nyitni merjünk külföldi partnerek, ügyfelek, piacok felé, minimum a cégvezetésnek kiválóan kell tudnia minimum angolul. Tárgyalóképesnek lenni és idegen nyelven is hatékonyan előadni energiát, idő- és pénzbefektetést igényel, ami azonban a tapasztalatok alapján gyorsan és sokszorosan térül meg. Azon magyar cégek, ahol a felső- és középvezetés tárgyalóképes minimum angolul, statisztikák szerint a cég hosszútávú (10+ év) fennmaradásának esélye meg 10-szereződik, a bevételeik pedig nemcsak hogy stabilabbakká válnak egy VUCA (volatile, uncertain, complex, ambiguous) környezetben, hanem rendre 400%-kal felülteljesítik a ‘versenytársaikat’ tényleges verseny nélkül.
A business English-en kívül rendkívül hasznos megnézni, hogy az adott vállalkozás szolgáltatásának vagy termékeinek milyen piaci kapcsolódások segítenének még. Német, spanyol, francia, kínai, japán stb. A magyar gazdaság sok szálon kötődik a német gazdasághoz. Olyannyira, hogy a 2022-es év statisztikája alapján az összetanulóink 47%-a németet tanult. Minden adott nyelven tárgyalóképesen beszélő kulcsember újabb piacokat tud megnyitni, amivel nemcsak az ügyfelek számát lehet növelni, hanem folyton új információkhoz, tudáshoz is jut a cég, amivel fejlesztheti magát.
A magyar KKV legnagyobb rákfenéje, hogy nem beszél angolul (sem) sajnos. Az országunk kicsi, a piacunk véges, ezen belül próbálnak egymástól ügyfelet szerezni a versenytársak. Kivéve, ha nagyot lépnek és nemzetközi színtérre viszik magukat. Balogh Petyának is ez a célja, ezért is dolgozunk együtt vele mi is. Nem csupán konzulense a csapatunknak, hanem a 2024-es Plan All Business English naptárokon és a Business English Mesterelme Csoportokon is együtt dolgozunk vele.
Hajrá magyar KKV, beszéljünk idegen nyelveket, nyissunk a külföldi piacok felé, diverzifikáljunk, fejlesszünk! 🤩